Petr Dillinger - Vesnický hokej

Kresba křídou, 39x57 cm. Signováno vpravo dole Petr Dillinger. Volný list.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1899-1944
Narodil se v Českém Dubu. Studoval v Praze UMPRUM a AVU u prof. Pirnera a M. Švabinského a poté v Paříži u F. Kupky. Další studijní cestu podnikl po Itálii. Byl figuralistou, krajinářem a aranžérem květinových a předmětových zátiší. Vytvořil mnoho grafických listů, mimo jiné sérii pražských motivů z okolí Prahy a Sv. Jana pod Skalou, mnoho prací z oboru užité grafiky, zejména knižní obálky pro nakladatelství Kvasnička a Hampl.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.

59501. Vesnický hokej
Dražba ukončena:13.05.2021 19:22:45
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč