Petr Dillinger - V lomu

Olej na kartonu, 53x66 cm, signováno vpravo dole Petr Dillinger, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1899-1944
Narodil se v Českém Dubu. Studoval v Praze UMPRUM a AVU u prof. Pirnera a M. Švabinského a poté v Paříži u F. Kupky. Další studijní cestu podnikl po Itálii. Byl figuralistou, krajinářem a aranžérem květinových a předmětových zátiší. Vytvořil mnoho grafických listů, mimo jiné sérii pražských motivů z okolí Prahy a Sv. Jana pod Skalou, mnoho prací z oboru užité grafiky, zejména knižní obálky pro nakladatelství Kvasnička a Hampl.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.

10716. V lomu
Dražba ukončena:01.06.2017 19:11:48
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:3 000 Kč