Petr Dillinger - Pampelišky

Olej na sololitu, 35x29 cm. Monogramováno vpravo dole P.D. Rámováno.

Nejdelší strana: 43 cm

o autorovi: 1899-1944
Narodil se v Českém Dubu. Studoval v Praze UMPRUM a AVU u prof. Pirnera a M. Švabinského a poté v Paříži u F. Kupky. Další studijní cestu podnikl po Itálii. Byl figuralistou, krajinářem a aranžérem květinových a předmětových zátiší. Vytvořil mnoho grafických listů, mimo jiné sérii pražských motivů z okolí Prahy a Sv. Jana pod Skalou, mnoho prací z oboru užité grafiky, zejména knižní obálky pro nakladatelství Kvasnička a Hampl.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.

88468. Pampelišky
Dražba ukončena:15.01.2023 20:28:12
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 100 Kč