Petr Dillinger - Krajina s kostelem

Pastel, 30x55 cm. Signováno vpravo dole Petr Dilinger. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 73 cm

o autorovi: 1899-1944
Narodil se v Českém Dubu. Studoval v Praze UMPRUM a AVU u prof. Pirnera a M. Švabinského a poté v Paříži u F. Kupky. Další studijní cestu podnikl po Itálii. Byl figuralistou, krajinářem a aranžérem květinových a předmětových zátiší. Vytvořil mnoho grafických listů, mimo jiné sérii pražských motivů z okolí Prahy a Sv. Jana pod Skalou, mnoho prací z oboru užité grafiky, zejména knižní obálky pro nakladatelství Kvasnička a Hampl.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.

77844. Krajina s kostelem
Dražba ukončena:15.05.2022 20:16:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 15.05.2022 10:21:34 9337