Olej na sololitu, 40x40 cm. Signováno vpravo dole Vacek P. Rámováno.
Nejdelší strana: 50 cm
o autorovi: 1945
Malíř autodidakt. Vyučil se strojním zámečníkem v Plzni, umění studoval v příležitostných soukromých kurzech. Inspiruje se jihočeskou krajinou, vzpomínkami na dětství. Své snové obrazy vystavoval doma i po celé Evropě, jsou umístěny v soukromých sbírkách ve Skotsku, USA, Japonsku.