Pavel Roučka

64249. Zámek I.

popis: Litografie, 70x55 cm. Signováno dole uprostřed tužkou Roučka 91. Číslováno 21/85. Rám, sklo.

Pozn.: Sklo prasklé.

o autorovi: 1942
Narodil se v Praze. Absolvoval odbornou stáž na Académie de Beaux-Arts v Paříži. Vede kursy malby na letní umělecké akademii v Bavorsku. Absolvoval stáž ve Francii, francouzská vláda ocenila jeho umělecký přínos řádem Rytíř řádu akademických palem. Pro jeho tvorbu jsou příznačné expresivně pojaté figurální kompozice, neobvykle působivá barevnost, netradiční pracovní postupy. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných galeriích v ČR, včetně Národní galerie, i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

dražba ukončena: 15.09.2021 20:43:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 000 Kč

1 000 Kč 22.08.2021 18:13:19 754