Pavel Janouškovec - Nocturno II.

Akryl na plátně, 40x40 cm. Signováno vpravo dole Janouškovec. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

o autorovi: 1961
Výtvarné vzdělání získal v ateliéru ak. malíře a sochaře Jaroslava Šindeláře a následně Jiřího Patery. Jeho kompozice patřily zejména v první polovině osmdesátých let k nejkvalitnějším obrazovým projevům v plzeňském výtvarném prostředí.
Jeho díla byla představena na více jak 40 samostatných výstavách po celém světě, také získala několik mezinárodních ocenění jako například 2. cenu na 4. Mezinárodním bienále akvarelu CASTRA 2021 ve Slovinsku, nebo 3. cenu na Mezinárodní výstavě v Indonésii. Autorova díla jsou zastoupena v řadě soukromých a veřejných sbírek u nás i v zahraničí, jako např. Galerie umění Karlovy Vary, Artotéka města Plzně, Nejvyšší správní soud ČR, Stocker Center Gallery (USA), Stichting Mensen vor Mensen (Holandsko) atd.

Pavel Janouškovec
86280. Nocturno II.
Dražba ukončena:30.11.2022 20:49:56
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč