Olej na plátně, 60x55 cm, signováno vlevo dole Vavrys, datováno 1982.
1947, Mikulčice
Žák SUPŠ v Uherském Hradišti (1963-1967; prof. V. Hroch a J. Blažek). Poté studium AVU (1967-1973; prof. K. Souček). Ve svých dílech se zabývá tématy lidské existence, podvědomí a snů. Mnoho samostatných i kolektivních výstav.
Pozn.: Plátno vzadu opraveno. Sbírka PhDr. Čestmíra Císaře (1920-2013).