Olej na plátně, 60 x 80 cm, rámováno v autorském galerijním masivním bohatě ornamentálně vyřezávaném uměleckém rámu s patinovaným šedomodrým povrchem s probrušovaným měděným zabarvením, vytvořeno dle požadavku autora díla.
Impresionisticky pojaté folklorní dílo s neskutečným množstvím krojů spolu s církevní monumentální stavbou je naprosto výjimečným uměleckým dílem, kdy obdobná díla (Pouť u Sv. Antonínka, Pouť u Dobré vody, Pouť u Sv. Vavřince aj.) včetně Jízdy králů – Hluk, Kunovice, Vlčnov, také se zachycením obrovského množství postav patří k tomu nejlepšímu, co lze ve folklorní malbě zaznamenat, doplněním ještě procesím a slavnostmi.
Nabízené dílo svojí kvalitou značně překonává všechna i ta nejpřísnější kritéria na folklorní malbu! Dílo pochází z velmi kvalitní sbírky folklorní malby. Mimořádná sběratelská a investiční nabídka!