Otto Ungar - Vesnická sešlost

Kvaš, 40x53 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen. Pasparta zašpiněna. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Dílo pochází z rodiny autora.

o autorovi: 1901 - 1945
Narodil se v Brně. Studoval AVU v Praze u prof. Thieleho. Kreslil převážně pastelem portréty a zátiší a také krajinu okolí Brna. Pro svůj židovský původ byl vězněn v koncentračních táborech, kde tajně kreslil hrůznou realitu. Válku sice přežil, ale krátce po ní zemřel na následky podlomeného zdraví.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

49095. Vesnická sešlost
Dražba ukončena:30.09.2020 19:32:37
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:27 000 Kč