Otto Mizera - Čert

Olej na plátně, 30x40 cm. Signováno vpravo dole Mizera 44. Rámováno.

Stav: Vzadu přípis.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 40 cm

o autorovi: 1919 – 1958
Český surrealistický a kubistický malíř, básník, překladatel a publicista. Spolupracoval se surrealistickou skupinou Ra, za války navštěvoval tzv. Školu Mánesa, kde ho učil figurální kresbě a portrétování Vladimír Sychra. Po válce odešel do Francie, kde zůstal a věnoval se pouze výtvarnému umění, ovlivněn především kubistickým obdobím P. Picassa. Život ukončil sebevraždou.

vydraženo posouzeno znalcem
82640. Čert
Dražba ukončena:01.09.2022 22:07:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč