Olej na plátně, 55x72 cm, rám, signováno vlevo nahoře.
1890 Plzeň, 1977 České Budějovice
Studoval AVU v Praze (prof. Loukota, Bukovac, Preisler, Pirner). Krajina jižních Čech se stala hlavním tématem jeho díla. Zakladatel Sdružení jihočeských výtvarníků. Zastoupen ve sbírkách NG, AJG v Hluboké nad Vltavou, mnoho samostaných i kolektivních výstav.
Pozn.: Rám pokryt skvrnami.