Olej na plátně, 100x90 cm, rám, datováno 1936, signováno vlevo dole.
Reprezentativní autorovo dílo v galerijním rozměru.
1890 Plzeň, 1977 České Budějovice
Studoval AVU v Praze (prof. Loukota, Bukovac, Preiler, Pirner). Krajina jižních Čech se stala hlavním tématem jeho díla. Zakladatel Sdružení jihočeských výtvarníků. Zastoupen ve sbírkách NG, AJG v Hluboké nad Vltavou, mnoho samostaných i kolektivních výstav.