Otto Matoušek - Jihočeská krajina

Olej na plátně, 100x90 cm, signováno vlevo dole Otto Matoušek 36, rám.

1890, Plzeň - 1977
Žák AVU (1910-1915; prof. Preisler a Pirner). Studijně vycestoval do Japonska. Vyslán Památníkem Osvobození, aby ztvárnil několik významných bojišť. Tvoří v jižních Čechách (České Budějovice, Doudlebsko,...). Namaloval několik souborů jihočeských krajin, které úspěšně vystavoval. Namaloval také mnoho maleb ze života a bojů čs. legií v Rusku. Vystavoval hojně zejména na našem území.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

2518. Jihočeská krajina
Dražba ukončena:28.05.2015 21:26:46
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:1 600 Kč

1 600 Kč 28.05.2015 21:21:46 292
1 500 Kč 27.05.2015 15:06:52 285