Otto Gutfreund - Violončelista

Bronz, výška 46 cm, výška se žulovým podstavcem 49 cm. Signováno vzadu Otto Gutfreud 36/50.

Otto Gutfreund představuje geniální osobnost českého novodobého sochařství, jehož tvorba znamenala rozvoj kubismu v evropském kontextu. V jeho pracích se prolíná expresivní pojetí formy, kterým se charakterizuje kuboexpresionistické období tvorby autora. V době první Československé republiky se umělec přiklání k uměleckému civilismu, který odrážel fenomén moderní doby. Předložené dílo je vynikající ukázkou českého kubistického sochařství zobrazující violoncellistu. Figura vzniká pronikáním formy, kterou vytváří plynulá dynamika materiálu. Ostré vystupující hrany vytvářející obrysy sochy  jsou výrazným prvkem prostorového utváření Gutfreundových plastik v desátých letech 20. století. Tvorba Otty Gutfreunda je vysoce ceněna ve sběratelských kruzích a nesmí uniknout pozornosti sběratele kubistického umění.

o autorovi: 1889 - 1927

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 740 000 Kč.

112782. Violončelista
Dražba ukončena:27.03.2024 21:07:30
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:38 000 Kč