Rámováno.
Nejdelší strana: 76 cm
Olej na plátně, 71x50 cm. Signováno vpravo dole Otakar Štáfl 1917. Rámováno.
Vysoce talentovaný krajinář Otakar Štáfl, který se kromě přírodních výjevů s oblibou soustředil na pražské scenérie, se na nabízeném díle prezentuje svým mistrným citem pro výběr efektních atraktivních pohledů na Prahu. Tento poetický záznam výhledu z Vrtbovské zahrady na chrám sv. Mikuláše na Malé Straně divákovi předkládá vyspělou kompozici určenou klikatou linií větví vzrostlého stromu v předním plánu obrazu, které rámují poetickou siluetu zasněžených střech historické architektury. Vedle kompozice je třeba vyzdvihnout výbornou práci s vystižením prostoru a objemů, zacházení s technikou a samozřejmě také barevnost. Autor sáhl k nevyzývavé melancholické paletě bílé a modré, která dokonale navozuje kouzlo zimního času v této části Prahy. Obraz lze bez okolků označit za velmi kvalitní a poutavou práci od autora, jehož díla se zcela oprávněně těší vysokému zájmu sběratelské veřejnosti.
o autorovi: 1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho svých grafik věnoval pragensiím. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a věnoval se také tvorbě ilustrací a plakátů. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.