Kolorovaná kresba, 14x6 cm, signováno vpravo dole Štáfl, rám, pasparta, zaskleno.
1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho jeho grafik mělo formu pragensií. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a bavila ho také ilustrace a plakáty. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.