Otakar Štáfl - Lesní plody

Olej na plátně, 16x46 cm, signováno vpravo dole Otakar Štáfl 44, rám.

1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho jeho grafik mělo formu pragensií. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a bavila ho také ilustrace a plakáty. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

6324. Lesní plody
Dražba ukončena:30.11.2016 18:18:55
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 600 Kč