Otakar Slavík - Na samotě

Olej na kartonu, 48x50 cm, signováno vlevo dole Ot. Slavík, rám.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1931 - 2010
Narodil se v Pardubicích. Studoval malířství nejprve na Pedagogické fakultě v Bratislavě a poté v Praze. Kvůli svému nesouhlasnému postoji k tehdejšímu režimu se mnoho let živil manuálně. V uvolněné atmosféře 60. let se vrátil k umělecké tvorbě a vystavoval jak doma tak v zahraničí. Po okupaci v roce 1968 a následnému podpisu Charty 77 byl nucen vrátit se k dělnickým profesím a v roce 1980 pak emigroval do Rakouska, kde opět tvořil a vystavoval jak tam, tak jinde po celém světě. Do Čech se vrátil velkou retrospektivní výstavou, kterou následovaly četné další. Zemřel ve Vídni. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších koloristů v českém výtvarném umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.

11648. Na samotě
Dražba ukončena:28.06.2017 18:41:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč