Otakar Nejedlý - Krajina

Olej na plátně, 61x71 cm. Signováno vpravo dole Ot. Nejedlý. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 80 cm

Na obraze Krajina známý český malíř a pedagog na AVU Otakar Nejedlý zaznamenal pohled na uhýbající cestu mezi loukami, která po diagonální linii ubíhá od diváka směrem k horizontu. Tento směr vyvažují jasné paprsky slunečního světla, které skrze mraky pronikají na krajinu v levé části obrazové plochy. Zajímavou kompozici doplňují lokální akcenty v krajině. Výjev umělec podal příznačnou paletou s poutavým kontaktem jasných, až jásavých barev s tmavými a zastřenými. Tento moment obrazu propůjčuje atraktivní zřetelnost a pádnou životnost. Plný a výmluvný dojem podtrhuje také způsob kladení barevných pigmentů na plátno a místně čitelná struktura štětcových tahů. Všechny tyto rysy jasně svědčí o tom, že jde o dílo vyspělého tvůrce, jehož práce jsou na trhu s uměním velmi oblíbeny. Hodnota malby bude dozajista stoupat.

o autorovi: 1883 - 1957

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 800 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
100317. Krajina
Dražba ukončena:30.08.2023 21:05:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč