Olej na plátně fixovaném na kartonu, 52x40 cm. Signováno vlevo dole Ot. Nejedlý Rámováno.
Pozn.: Vzadu přípis ověření pravosti PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 63 cm
Díváme se na dílo krajináře Otakara Nejedlého, žáka slavného Antonína Slavíčka v Kameničkách. Uprostřed obrazové kompozice se rozléhá cesta, kterou lemuje vysoký březový háj. Ve své tvorbě se Nejedlý obracel k uplatnění výrazných barevných ploch. Příkladem je předložené dílo, kde autor zobrazuje nebe promocí šedého tónu, ve kterém se postupně ztrácí obrysy stromů. Barevnosti kompozice dominují výrazné zelené tóny doplněné odstíny okru. Dílo Otakara Nejedlého je vysoce ceněno ve sběratelských kruzích a je vynikající akviziční příležitostí pro sbírku domácí krajinomalby.
o autorovi: 1883 - 1957
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 800 000 Kč