Otakar Mrkvička

67621. Noční světla

popis: Olej na kartonu, 50x39 cm. Signováno vpravo dole O. Mrkvička 39. Rámováno.

Pozn.: Přiložen písemný posudek PhDr. Rey Michalové, Ph.D. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1898 - 1957
Narozen v Příbrami. Studoval v Praze AVU u prof. Tichého a Loukoty a UMPRUM u prof. Dítěte. Byl zakládajícím členem Devětsilu. Byl malíř, ilustrátor, karikaturista, výtvarný kritik.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 250 000 Kč.

zbývá: 14 dnů, 14 hodin

konec dražby: 03.11.2021 20:12:00

vyvolávací cena: 2 000 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 10 000 Kč