Olej na kartonu, 40x49 cm. Signováno vpravo dole Lebeda. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 56 cm
o autorovi: 1877 - 1901
Narozen v Praze. Již v 15 letech začal studovat na pražské AVU v Mařákově krajinářské škole. Spolu s Antonínem Slavíčkem a Antonínem Kavánem byl jeho nejvýznamnějším žákem. Projevil se u něho vliv impresionismu (návštěva Paříže), ve svém vývoji došel k figurální malbě se znaky nadcházejícího expresionismu. Svou slibnou kariéru předčasně ukončil sebevraždou ve čtyřiadvaceti letech.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč