Otakar Kubín - Krajina s větrným mlýnem

Litografie, 30x40 cm, signováno vpravo dole O. Coubine 49, rám, pasparta, zaskleno.

1883, Boskovice na Moravě - 1969, Marseille
Žák odborné sochařské školy v Hořicích (1898-1900). Poté roste jeho zájem o kresbu a malbu a přechází na AVU (prof. Fr. Thiele). Malíř krajin, genrů i zátiší. V letech 1903-1907 se učil ve Francii a Belgii. Do Francie se znovu odebral roku 1913 a pobýval zde přes 20 let. Řešil problémy fauvismu a kubismu a do detailu studoval díla klasických mistrů. Po návratu do Prahy pořádá v Obecním domě velkou soubornou výstavu. V kresbě se nejvíce inspiroval italskými kreslíři. Vystavoval u nás i v zahraničí.

5973. Krajina s větrným mlýnem
Dražba ukončena:26.10.2016 21:22:19
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:7 000 Kč