Litografie, 30x40 cm, signováno vpravo dole O. Coubine 49, rám, pasparta, zaskleno.
1883, Boskovice na Moravě - 1969, Marseille
Žák odborné sochařské školy v Hořicích (1898-1900). Poté roste jeho zájem o kresbu a malbu a přechází na AVU (prof. Fr. Thiele). Malíř krajin, genrů i zátiší. V letech 1903-1907 se učil ve Francii a Belgii. Do Francie se znovu odebral roku 1913 a pobýval zde přes 20 let. Řešil problémy fauvismu a kubismu a do detailu studoval díla klasických mistrů. Po návratu do Prahy pořádá v Obecním domě velkou soubornou výstavu. V kresbě se nejvíce inspiroval italskými kreslíři. Vystavoval u nás i v zahraničí.