Olej na plátně, 46x59 cm. Signováno vlevo dole Otto Hůrka. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Malba v místě poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Pozdější signatura.
Nejdelší strana: 74 cm
Výborný český krajinář, žák Aloise Kalvody, Otakar Hůrka zde prezentuje pohled na snopy zalité jasným denním světlem. Kompozici Hůrka založil na mírných diagonálách, které na pozadí ukotvuje linie horizontu. Prostor vybudoval velmi zdařilou skladbou plánů, které odlišuje výrazná barevnost odstupněná směrem od divákova pohledu do dáli, tedy od jasných žlutí a okrů, přes potemnělou zeleň k zastřené modré. Ocenit je nutno i Hůrkův jedinečný smysl pro vyjádření plasticity a atraktivní rukopis s viditelnými tahy, pomocí nichž bravurně vystihuje strukturu snopů a posečeného pole. Jde o velmi efektní a bezprostřední zachycení krajiny, které Otakara Hůrku představuje jako všímavého pozorovatele krajiny s jednoznačným smyslem pro výraznou paletu. Předložený obraz je vysoce kvalitním zástupcem tvorby tohoto předního českého krajináře.
o autorovi: 1889 - 1966
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400.000 Kč.