Otakar Hůrka - Pohled do krajiny

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 32x35 cm. Signováno vpravo dole Otakar Hůrka. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 38 cm

Díváme se na dílo Otakara Hůrky, představitele školy Aloise Kalvody, jednoho z nejvýznamnějších studentů krajinářské školy Julia Mařáka. První plán kompozice určuje klikatá stezka, která uvádí diváka do výjevu. Druhý plán překlenuje výrazná diagonála pole, kterou lemuje les, v jehož pozadí se ztrácí letmé náznaky zalesněných kopců. Dominující zelená barevnost se charakterizuje jemnými tónovými přechody, které dovršují tlumené modré odstíny v pozadí. Charakteristický autorův rukopis se projevuje v prvním plánu, kde vidíme kontakt štětce s podložkou, který dynamizuje obrazový prostor. Autorovi se bezpochyby podařilo předat lyrickou atmosféru klidného letního večera. Toto poetické zachycení přírody od významného představitelé domácí krajinomalby Otakara Hůrky  jednoznačně doporučujeme zájmu sběratelů.

o autorovi: 1889 - 1966

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400.000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
112747. Pohled do krajiny
Dražba ukončena:27.03.2024 20:04:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč