Otakar Hůrka - Chalupy v zimě

Olej na kartonu, 38x38 cm. Signováno vpravo dole Otakar Hůrka. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 55 cm

Otakar Hůrka, mistr letmých okamžiků přírody, na tomto díle zobrazuje pohled na zimní krajinu, kterou s oblibou zachycoval na svých kompozicích. Jasná atmosféra slunečného dne je pojednána pomocí zářivé běloby, kdy sněhové závěje pokrývají zem a vedou pohled diváka směrem k horizontu. Autorův dělený rukopis volně nanáší barvu na plochu a nechává vyznít její strukturu, kde spatřujeme jednotlivé tahy štětcem. Nad zasněženými střechami venkovských stavení se otevírá obloha s fialovými reflexy. Vysoká výtvarná hodnota činí z tohoto díla působivou ukázku tvorby Otakara Hůrky, který se řadí ke generaci následovníků žáků slaveného Julia Mařáka.

o autorovi: 1889 - 1966

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400.000 Kč.

posouzeno znalcem
128671. Chalupy v zimě
Zbývá:5 dnů, 14 hodin
Konec dražby:27.11.2024 22:48:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 600 Kč