Otakar Hůrka - Chalupa v horách

Olej na kartonu, 50x66 cm. Signováno vlevo dole Otakar Hůrka. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 76 cm

Během pozorovaní tohoto díla Otakara Hůrky se ocitáme na vrcholu hory, z které se otevírá pohled do údolí se skálami v dálce. Od prvního plánu kompozice se vine klikatá stezka vedoucí do hloubky výjevu, kde se nachází horská chalupa obklopená podzimní přírodou. Scenérii uzavírá vysoká obloha s kupícími se mraky, skrz které prosvětluje jemný modrý tón kontrastující s teplou barevností zemitých odstínů a valéry zelené barvy. Autorovi se bezpochyby podařilo předat bezprostřednost krajiny zachycené v atmosféře ničím nerušeného klidu a dojímající svou upřímností a prostotou. Díla Otakara Hůrky provedená v takto vysoké kvalitě jsou stabilně žádána a dlouhodobě patří k výborným investičním příležitostem.

o autorovi: 1889 - 1966

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400.000 Kč.

posouzeno znalcem
123493. Chalupa v horách
Zbývá:6 dnů, 20 hodin
Konec dražby:25.09.2024 21:32:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 500 Kč