Otakar Hůrka - Chalupa na samotě

Olej na kartonu, 40x40 cm. Signováno vlevo dole Otakar Hůrka. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 58 cm

Obraz Chalupa na samotě od Otakara Hůrky vyniká umírněnou paletou, kultivovaným, ale přesto čitelným rukopisem a přirozeně realistickým pojetím krajiny. Pohled na osamělou chalupu v krajině se vyznačuje mistrně vyjádřenou prostorovou hloubkou, kterou podporuje citlivý výběr kompozice. Ve volbě palety Hůrka projevuje svůj smysl pro vnímání příznačnosti přírody. Zde konkrétně pozorujeme jemné sladění zelené, okrů a lomených odstínů modří a šedí. Rukopisná technika je tradičně kultivovaná, ale nenucená. Na podložce lze dobře rozeznat způsob, jakým Hůrka pigmenty na podklad aplikoval. Pro autora je naprosto typický realistický přístup, který však nijak nestírá malířovu osobitost. Předložená práce patří k vysoce zdařilým ukázkám díla Otakara Hůrky, která nabízí nevšední umělecký zážitek.

o autorovi: 1889 - 1966

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400.000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
117233. Chalupa na samotě
Dražba ukončena:26.06.2024 20:50:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč