Otakar Hůrka - Cesta podzimní krajinou

Olej na kartonu, 65x91 cm. Signováno vpravo dole Otakar Hůrka Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 106 cm

Vtahující vyjádření prostoru vzdušnou perspektivou, harmonické rozložení plánů a obdivuhodná práce s rukopisnou technikou. Tak se na obraze s názvem Cesta podzimní krajinou prezentuje Otakar Hůrka, jeden z nejznámějších českých krajinářů 20. století, který vycházel z realistické malířské školy. Kromě zmíněných kvalit se však obraz vyznačuje dalšími nezaměnitelnými prvky, které jsou pro Hůrkovu tvorbu typické. Jasný kolorit, ve kterém jsou obsazeny jemně variované pastelové přírodní odstíny, vyvážená uzavřená kompozice, která zde konkrétně pracuje se sbíháním linií do zlatého řezu obrazové plochy, a konečně také citlivě odlišený rukopis vyjadřující rozdíly v textuře jednotlivých součástí přírody. Otakar Hůrka právem patří k jedněm z nejoceňovanějších českých krajinářů 20. století. Předložený obraz to může jen potvrdit.

o autorovi: 1889 - 1966

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400.000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
101442. Cesta podzimní krajinou
Dražba ukončena:27.09.2023 22:19:53
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč