Otakar Čemus - Jadranský motiv

Kombinovaná technika, 70x57 cm. Signováno vpravo dole Ot. Čemus. Rámováno.

Nejdelší strana: 75 cm

Jemná lyrická práce Otakara Čemuse prozrazuje autorovo těsné napojení na oblast grafiky a ilustrátorství. Výjev zachycuje pohled na mořskou hladinu a vystupující ostrovy na pozadí. Dílo předně vypovídá o autorově zakotvení ve figurativním výtvarném projevu a o mistrném zvládnutí technických prostředků, které Čemus kombinoval do poutavé melodické symfonie. Lehká modrá barevnost působí zklidněným uvolňujícím dojmem, který plně souzní se zvoleným námětem. Týž účinek zprostředkovává i nenucená kompozice s detailem míče v popředí. Originální autorské využití techniky nabízí velmi atraktivní vizuální zážitek, jak je pro Čemuse typické. Jadranský motiv představuje tohoto autora jako vysoce talentovaného výtvarníka s nezaměnitelným projevem. Dílo by nemělo uniknout pozornosti žádného sběratele se zájmem o české umění 20. století.

o autorovi: 1928

119991. Jadranský motiv
Dražba ukončena:14.07.2024 20:39:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 14.07.2024 9:04:02 11023