Otakar Nejedlý - Zimní motiv

Olej na plátně, 64x93 cm, signováno vpravo dole Ot. Nejedlý, rám.

1883, Roudnice nad Labem
Žák soukromé krajinářské školy prof. Ferdinanda Engelmüllera, kde se učil tři roky. Roku 1904 se stává žákem a postupně i důvěrným přítelem Antonína Slavíčka. Před válkou studijně vycestoval do Říma, Indie a na Ceylon. Později se z něj stal profesor krajinomalby na AVU. Věnoval se především krajinomalbě, jak na našem území, tak na studijních cestách. Vystavoval soubor krajin z Orlických hor, Francie, ale třeba i ze Šumavy a Podřipska. Během svých dalších cest po válce navštívil Paříž, Benátky, Londýn Pittsburgh a mnoho dalších měst. Napsal také několik knih, které si sám ilustroval. Byla mu udělená velká čestná cena za životní dílo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Malba mírně poškozena.

3282. Zimní motiv
Dražba ukončena:26.11.2015 19:02:00
Vyvolávací cena:12 000 Kč
vydraženo za:30 000 Kč