Otakar Číla - Dva bažanti

Olej na kartonu, 48x65 cm, signováno vlevo dole O. Číla, rám.

1894, Nová Paka - 1977
Žák AVU (1913-1914). Studia dokončil po světové válce (1920-1925). Roku 1920 procestoval Čínu i Indii. Po studiích vyslán do Albánie. Zde maluje mimo jiné podobizny albánského republikána (Ahmed Zoga) a inspektora albánské armády Gilardiho. Vytvořil mnoho figurálních kompozic i na našem území (choť A. Dvořáka,...). Hojně vystavoval na našem území.

2711. Dva bažanti
Dražba ukončena:30.09.2015 20:08:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:19 000 Kč