Olej na kartonu, 36x51 cm. Signováno vpravo dole O. Bubeníček. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 60 cm
Předložený výjev je dílem Oty Bubeníčka, který pracoval v intencích slavného Julia Mařáka. Jedná se o vynikající umělecké dílo, během jehož pozorování se divák ocitá uprostřed letního dne. Díváme se na kompozici z vyvěšeného bodu, z kterého se otevírá pohled na široké údolí a skály, nad kterými se vznáší obloha s kupícími se mračny. První plán kompozice tvoří subtilní kmeny stromů, skrz jejichž koruny se prosvítá modré nebe. Kompozice je provedená pomocí svěží barevné palety, kde dominují odstíny zelené barvy, které doplňuje zemitý okr. Zalitá sluncem kompozice evokuje u diváka vzpomínky na tiché chvíle strávené v přírodě. Dílo doporučujeme jako skvělou investici do moderního českého umění.
o autorovi: 1871-1962
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.