Olej na kartonu, 23x32 cm. Signováno vlevo dole O. Bubeníček. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu přípis.
Nejdelší strana: 43 cm
Představený obraz je vynikající ukázkou tvorby Oty Bubeníčka, která se charakterizuje sytou barevností a citem pro zobrazení letmých chvil v přírodě. Sluneční světlo prosvětluje obrazový prostor, který vyplňují koruny stromů. Harmonické odstíny listí se odráží ve vodní hladině spolu s jasnou tyrkysovou oblohou. Pod pastózními nánosy štětce cítíme umělcovu touhu zachytit plynoucí okamžik letního dne, který se autorovi bezpochyby podařilo předat pomocí rychlého, až impresionistického rukopisu. Dílo Oty Bubeníčka je skvělou ukázkou tvorby umělců, kteří tvořili v intencích Julia Mařáka a nesmí uniknout pozornosti sběratele a milovníka domácí krajinomalby.
o autorovi: 1871-1962
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.