Olej na kartonu, 33x43 cm. Signováno vpravo dole O. Bubeníček Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.
Ota Bubeníček byl ve své krajinářské tvorbě značně ovlivněn osobností Julia Mařáka, v jehož ateliéru se učil jeden rok během svého studia na Akademii výtvarných umění. Silně se u něj projevila direktní vazba k přírodě malbou v plenéru, jak to lze pozorovat i na předloženém obraze Krajiny. Bubeníček se zde věnoval dramaticky působící přírodní scenérii s probraným terénem pointovaným trojicí vysokých štíhlých stromů. Frontální hrotitá kompozice, která se prosazuje jak v předním plánu obrazu, tak na pozadí, dílu dodává na hybnosti a energičnosti. Tento dojem posiluje také kolorit, v němž jsou zastoupeny výraznější kontrastní barvy zeleně a rudky. Opomenout nelze ani atraktivní rukopis s čitelně ponechanými rychlými tahy štětcem. Celkově tato Bubeníčkova krajina k divákovi promlouvá nesmírně živým a spontánním dojmem, což svědčí o autorově zájmu podat přírodu v její přirozené nespoutané kráse. Jedná se vysoce hodnotné dílo velmi žádaného českého umělce.
o autorovi: 1871-1962
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.