Pozn.: Signováno vzadu Ota Bubeníček.
Nejdelší strana: 123 cm
Olej na plátně, 50x100 cm. Signováno vpravo dole O. Bubeníček. Rámováno.
Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Krajinomalba se stala jedním z pilířů tvorby Oty Bubeníčka, který v tomto směru mohl těžit ze zkušeností s ateliérem Julia Mařáka na pražské Akademii. Zajímaly ho zejména hluboké průhledy krajinou s nízkým horizontem v plném osvětlení a s plasticky provedenými detaily. Na předloženém díle Bubeníček v obdobném duchu představil působivý pohled na zvlněný terén přírody s cestou, která ubíhá směrem k obzoru. Na plátně se neklamně projevuje autorův cit pro zachycení nešlechtěné monumentality krajiny, jak je to patrné nejen v kompozici na diagonálu, ale také v akcentu na kameny v popředí. Příznačné je také umné zacházení s paletou se zemitými okrovými a hnědými odstíny. K dojmu z malby přispívá také neotrocký rukopis se skvrnitou strukturou. Jde o suverénní práci vyzrálého autora, který se řadí k prvotřídním zástupcům české krajinářské školy.
o autorovi: 1871-1962
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.