Olej na kartonu, 20x30 cm. Signováno vpravo dole O.Bubeníček. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 40 cm
Malířsky působivá krajina s venkovským stavením zachycená v dramatické chvíli těsně před bouří. Těžká šedá mračna a „prolomené“ světlo nad horizontem vytvářejí silnou atmosféru, zatímco široce vedené tahy štětce modelují zvlněné louky a pole v živých zelených a okrových tónech. Dům uprostřed kompozice funguje jako klidný bod v proměnlivém počasí a několik štíhlých stromů zvýrazňuje vertikálu i napětí ve vzduchu.
Obraz zaujme bezprostředností pleinairové malby a jistou prací s náladou krajiny – typický, sběratelsky atraktivní motiv českého krajinářství.
o autorovi: 1871-1962
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.