Akvarel, 39x58 cm, signováno vpravo dole Oskar Schmidt, rám, zaskleno. 1908 - 1982 Jeho námětem byly zejména menší města a jejich okolí. Zabýval se také pražskými motivy. Pozn.: Rám poškozen.