Oskar Brázda - Tři kytice

Olej na plátně, 94x70 cm, signováno vlevo dole O. Brázda 1936, rám.

1887 Rosice u Pardubic - 1977
Žák vídeňské akademie (prof. Bacher, Pochwalski). Po osmi letech ve Vídní odešel studovat do Říma. Po sňatku s urozenou Švédkou se dostává do vyšší společnosti, kde propaguje český odboj. Od roku 1925 se trvale usazuje v Československu. Vytvořil mnoho podobizen (malíř Halgreen, hraběnka A. Posse,...). Vystavoval především u nás a v Itálii (Řím, Benátky, Milán).

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

4579. Tři kytice
Dražba ukončena:25.05.2016 19:48:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:22 000 Kč