Oskar Brázda - Rybáři

Olej na kartonu, 16x25 cm, signováno vpravo dole O. Brázda 67, rám.

1887 Rosice u Pardubic - 1977
Žák vídeňské akademie (prof. Bacher, Pochwalski). Po osmi letech ve Vídní odešel studovat do Říma. Po sňatku s urozenou Švédkou se dostává do vyšší společnosti, kde propaguje český odboj. Od roku 1925 se trvale usazuje v Československu. Vytvořil mnoho podobizen (malíř Halgreen, hraběnka A. Posse,...). Vystavoval především u nás a v Itálii (Řím, Benátky, Milán).

3311. Rybáři
Dražba ukončena:26.11.2015 19:30:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč