Ondřej Zahradníček - Mama hotel

Kombinovaná technika-olejový pastel, 70x50 cm. Signováno vpravo dole O. Zahradníček 23. Rámováno.

Pozn.: Autor zde netradičně zpracovává téma Mama hotelu, které pojal s jemnou nadsázkou a lehce satirickým podtónem. Podobizna ochranitelské „mámy“ a jejího už dospělého „kluka“ je podaná s typickou hravostí, ale i s lehce mrazivou ironií. Jistá kresba a cit pro detail dávají vyniknout fantazii, která působí bez hranic a stále překvapuje. Obraz je součástí nové kolekce, kterou autor poprvé představuje veřejnosti.

Nejdelší strana: 75 cm

o autorovi: 1963
malíř · ilustrátor · portrétista · designér · restaurátor · pedagog

Web: www.ondrej-zahradnicek.cz

Ondřej Zahradníček se již více než čtyři desetiletí věnuje profesionální výtvarné tvorbě. Ilustroval více než 40 knižních titulů pro děti i dospělé a spolupracoval s řadou významných organizací a firem (např. Nestlé, Playboy, Škoda Auto, Pompo, Nadace AGEL, Loutky v nemocnici). Pro město Unhošť vytvořil městský znak a podílel se na realizaci naučné stezky sv. Huberta.

Byl autorem výtvarného pojetí projektu Český kód a členem Evropského kulturního klubu, který založil prezident Václav Havel.

Jeho malířská práce zahrnuje figurální tvorbu, portrét, symbolické kompozice i volné cykly, v nichž propojuje historii s moderním výrazem. Charakteristická je pro něj precizní kresba, práce s anatomií, psychologií postav a hravé užití nadsázky. Zahradníček se dlouhodobě věnuje i tvorbě uměleckých kopií starých mistrů (např. Vermeer van Delft, Caravaggio) a příležitostným restaurátorským činnostem.

Několik let působí v oblasti pedagogiky: připravuje mladé studenty na výtvarné školy, vyučuje tradiční řemeslné postupy a věnuje se také speciální pedagogické práci s dětmi se zdravotním omezením a se seniory.

Za dobu své kariéry uskutečnil přes 130 samostatných i kolektivních výstav v České republice i v zahraničí. Jeho tvorba se vyznačuje otevřeností k novým tématům a technikám, důrazem na symboliku a vnitřní identitu a osobním krédem postaveným na lásce, humoru, paradoxu a odvaze k proměně.

doporučujeme
152524. Mama hotel
Zbývá:17 dnů, 9 hodin
Konec dražby:29.01.2026 20:03:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 100 Kč

3 100 Kč 23.12.2025 9:08:30 9480
3 000 Kč 23.12.2025 7:46:59 10662