Olej na plátně, 55x45 cm. Signováno vpravo dole O. Umlaufová. Rámováno.
Nejdelší strana: 66 cm
o autorovi: 1930 - 1979
Česká malířka, grafička, keramička, částečně i sklářská a textilní výtvarnice. Výtvarná studia Jablonec nad Nisou a v Praze. Působila v Plzni do r. 1969, poté v Praze. Byla členkou TSMR při SČVU v Plzni. Autorka realizací v architektuře. Velké množství výstav. Zastoupena ve sbírkách Středočeské galerie a v USA. Jejím manželem byl malíř Jiří Novák (1925 - 1994).