Olga Čechová - Vysočina-Jitro

Litografie, 61x46 cm. Signováno vpravo dole Olga Čechová 1972. Pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 85 cm

o autorovi: 1925 – 2010
Grafička, malířka, ilustrátorka. Studovala na Škole uměleckých řemesel v Brně u profesorů Rosmana a Dillingera, na VŠUP v Praze u K. Svolinského a A. Strnadela. Ve druhé polovině 60. let se včlenila do proudu Nové figurace. Byla autorkou grafických cyklů na téma vlastního vidění světa výtvarnou řečí znaků a symbolů. V ilustraci dětské knihy dosáhla světové proslulosti. Věnovala se i volné malbě a grafice, kresbě, dřevorytu a kreslenému filmu. Byla členkou skupiny Trasa, členkou UVU Praha, SČUG Hollar.

93772. Vysočina-Jitro
Dražba ukončena:16.04.2023 20:57:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 15.04.2023 18:06:52 12316