Olej na plátně, 67x97 cm. Signováno vpravo dole O. Vlach. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Krakeláž. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Vzadu přípis ,,Výstava Luhačovice".
Nejdelší strana: 117 cm
Oldřich Vlach s oblibou zobrazoval žně na svých kompozicích, jejichž pozoruhodnou ukázkou je předložená olejomalba. Díváme se na širokou plochu pole, kterou lemuje zelená louka a do dálky ubíhající linie horizontu. Na sluncem zalitém poli spatřujeme postavy věnující se práci. Nad kompozicí se otevírá vysoká obloha s kupícími se mraky, která prosvětluje barevnost výjevu jasnými tóny okru. Jde o výstižné zachycení chvíle, jež oslavuje každodennost v její jednoduché kráse dojímající svou upřímností. Dílo doporučujeme jako skvělou sběratelkou a investiční příležitost.
o autorovi: 1886 - 1958
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16.000 Kč.