Oldřich Tichý - Abstrakce

Olej na papíře, 29x50 cm. Signováno vpravo dole O. Tichý 2014. Rám, sklo.

Pozn.: Vzadu skryta signatura a přípis.

Nejdelší strana: 51 cm

o autorovi: 1959
Malíř. Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti dekorativní a užitou malbu v architektuře a propagaci u J. Blažka a J. Gajdoše a na AVU v Praze malbu u F. Jiroudka. Studijně pobýval na Královské akademii krásných umění v Antverpách. Jeho malby stojí na rozhraní mezi abstrakcí a krajinomalbou, nejčastěji čerpá motivy v Posázaví. Je členem skupiny Most a SVU Mánes. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG Praha, MG Brno a v dalších českých i zahraničních galeriích (Paříž, Lausanne).

121596. Abstrakce
Dražba ukončena:18.08.2024 20:32:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč