Oldřich Oplt - Zátiší s houslemi

Olej na sololitu, 70x50 cm. Monogramováno vpravo dole 89 O.O. Nerámováno.

Oldřich Oplt, absolvent pražské Akademie výtvarných umění, během své plodné umělecké kariéry sahal k různým tématům. Kromě krajinných a figurálních výjevů k nim patřilo také zátiší s předměty denní potřeby, které lze pozorovat i na předloženém díle Zátiší s houslemi. Jedná se vysoce kvalitního zástupce malířského díla tohoto tvůrce, který byl již za svého života velmi oceňován nejen pro přínos v oblasti umění, ale také coby pedagog. Na díle je zachycena trojice nádob a housle opřené o zeď za deskou stolu. Suverénní kompozice a mistrné zvládnutí techniky svědčí o vyzrálosti autora, která je zcela patrná na rukopisu výrazných širokých tahů, jimiž Oldřich Oplt dokázal ve zkratce plně vystihnout objem zobrazených předmětů. Příznačné sjednocení koloritu divákovi umožňuje vnímat hmatatelnou vrstevnatost malby. Jde o velmi hodnotnou práci známého českého umělce, jehož dílo se zcela oprávněně těší stále většímu zájmu odborné i sběratelské veřejnosti.

o autorovi: 1919 - 2001
Narodil se ve Stružicích u Lomnice nad Popelkou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 55 000 Kč.

73120. Zátiší s houslemi
Dražba ukončena:24.02.2022 23:03:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč