Oldřich Oplt - Luční kvítí ve džbánu

Olej na kartonu, 70x85 cm, signováno vlevo dole Oplt 71, rám, zaskleno.

1919, Stružice u Lomnice nad Popelkou - 2001
Student Školy umění ve Zlíně (1941-1944), poté studia na AVU (1945-1950, prof. K. Minář, V. Rada a V. Pukl). Malíř, grafik a ilustrátor. Ve své tvorbě se věnoval sprotovním motivům, krajinářství (Podkrkonoší a Český ráj) a malbě zátiší z prostředí ateliérů. Vystavoval zejména v Praze.

Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora.

2186. Luční kvítí ve džbánu
Dražba ukončena:26.03.2015 21:50:19
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:8 000 Kč