Oldřich Lasák - Kout z mého ateliéru

Olej na kartonu, 17x23 cm, signováno vpravo dole O. Lasák, nerámováno, paspartováno.

o autorovi: 1884 – 1968
Malíř. Studoval na AVU u profesorů Bukovace, Roubalíka a Schwaigera. Zpočátku byl ovlivněn Schweigerem, Schikanederem a Slavíčkem. Ve 20. letech minulého století ho ovlivnilo sociální umění, zapůsobilo na něj dílo německého umělce Liebermanna. Věnoval se figurální malbě, portrétům, krajinomalbě a zátiší. Vytvořil portréty různých kulturních osobností, např. Aloise Mrštíka, Joži Úprky, Jiřího Wolkera, Petra Bezruče. Jeho dílo je zastoupeno v NG v Praze, GVU Ostrava, MG v Brně, GVU v Olomouci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

12144. Kout z mého ateliéru
Dražba ukončena:29.06.2017 22:26:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 29.06.2017 20:10:09 1855