Oldřich Lasák - Chalupy ve Vlčnově

Olej na kartonu, 36x50 cm. Signováno vlevo dole O. Lasák 40. Rámováno.

Pozn.: Rozměr s rámem 54x69 cm. Datováno 1940. Obraz z Vlčnova patří mezi vzácné sběratelské skvosty, neboť jsou již prakticky na trhu s uměním nedostupné! Obraz pochází z významné sbírky malířů Moravského Slovácka. Nesmírně žádané folklorní dílo se vztahem k Vlčnovu.

o autorovi: 1884 – 1968
Malíř. Studoval na AVU u profesorů Bukovace, Roubalíka a Schwaigera. Zpočátku byl ovlivněn Schweigerem, Schikanederem a Slavíčkem. Ve 20. letech minulého století ho ovlivnilo sociální umění, zapůsobilo na něj dílo německého umělce Liebermanna. Věnoval se figurální malbě, portrétům, krajinomalbě a zátiší. Vytvořil portréty různých kulturních osobností, např. Aloise Mrštíka, Joži Úprky, Jiřího Wolkera, Petra Bezruče. Jeho dílo je zastoupeno v NG v Praze, GVU Ostrava, MG v Brně, GVU v Olomouci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

46580. Chalupy ve Vlčnově
Dražba ukončena:25.06.2020 21:58:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:8 000 Kč